Захворювання шкіри у собак: кліничний випадок

Пацієнт: Собака Лейла, порода Шарпей, вік 3 роки 10 місяців, звернулися зі скаргами щодо проблем зі шкірою і присутністю свербіння.

Під час проведення фізикального огляду, виявлено: помірно надмірна наявність складок шкіри, особливо на голові, нижній частині тулуба та дистальних частинах кінцівок. Пошкоджена шкіра, набрякла, потовщена і щільна. Присутні прозорі везикули і міхури, при ТІАБ з везикули є виділення прозорої та клейкої слизи, аморфної безклітинної, базофильної субстанції (муцин).

Попередній діагноз був поставлений по анамнезу і по цитологічній картині, муціноза шкіри собак. Для встановлення точного діагнозу рекомендовано відбір дерматогістопатологіі. Муциноз шкіри собак є ідіопатичним станом, що характеризується надмірною акумуляцією, або відкладенням муцину в шкірі. Він рідко зустрічається у собак, за винятком породи шарпей.

Найчастіше муціноз шкіри одночасно супроводжується з захворюванням шкіри з атопією, харчовою гіперчутливістю, піодермією або грибковим дерматитом. Всі ці захворювання повинні бути виявлені і лікуватися, оскільки вони можуть сприяти розвитку везикул.

На даний момент Лейлі було призначено необхідне лікування, з подальшим контролем і роботою за алгоритмом діагностики свербіння.

Запишіться на прийом або задайте питання 👩⚕️🏥ветлікарю, для цього натисніть на посилання нижче 👇 і виберіть зручний для Вас спосіб зв’язку (Viber, Telegram, WhatsApp, Facebook Messenger):
https://taplink.cc/vetpluszp1

Можливо Ви шукали: Кожные заболевания собак – это дерматоз, себорея, грибок, демодекоз, крапивница; Кожные болезни собак и ветеринарная дерматология; Как выглядит грибок у собак? Что такое Пиодерма у собак? Как лечить себорею у собаки? Какие бывают кожные заболевания?