Ювенільний стерильний гранулематозний дерматит і лімфаденіт у цуценят

👩‍⚕️ Продовжуємо ознайомлюватись з деякими клінічними випадками з нашої повсякденної ветеринарної практики.❗

Пацієнт: Собака, цуценя: Белла. Вік: 3 місяці. 🔰 Анамнез: везикули, пустули, значний до гнійного ексудат, корки, целюліт и алопеція на губах, морді та по краях вік. Цитологічна картина стерильного піогранулематозного запалення, присутній ядерний епітелій.

Поступив на прийом, наблюдається зниження активності, млявість, при огляді виражені алопеції, корки, целюлліт на губах, в преокулярной області, спостерігається сильно виражений ступінь лімфаденомегалія підщелепних Л/У. При пальпації хворобливість, свербіння немає.

Була проведена цитологія з уражених ділянок шкіри, в мазку відбитку виявлено піогранулематозное запалення.

Цитологія з уражених ділянок шкіри

За результатами анамнезу, огляду і цитології був поставлений діагноз: «Ювенільний целюліт», або «Ювенільний стерильний гранулематозний дерматит і лімфаденіт (ЮСГДЛ)». Ветеринарним лікарем було призначено відповідне лікування, після 6 днів якого — динаміка позитивна.

Результати після 6 днів лікування та обробок

Причини та профілактика: причина та патогенез ювенільного целюліту собак докінця невідомі. Це захворювання нечасто зустрічається у собак, при цьому найбільше зустрічається у цуценят віком між 3 тижнями і 6 місяцями. Профілактика: щоденний огляд, особиста гігієна тварини, своєчасне звернення до фахівця — лікаря дерматолога. Будьте уважні! Лікування та діагностику проводив ветеринарний лікар — дерматолог: Назар Сергійович Дехар.

Запишіться на прийом, або задайте питання 👩⚕️🏥ветлікарю, для цього натисніть на посилання нижче 👇 і виберіть зручний для Вас спосіб зв’язку (Viber, Telegram, WhatsApp, Facebook Messenger): https://taplink.cc/vetpluszp1

Можливо Ви шукали: дерматит у цуценят, лімфаденіт у цуценят, висипання у цуценят, дерматит у собак, прыщи у собаки, поверхностная пиодермия у собак.