Як зберігти активність хатнього улюбленця великих розмірів?

Великі собаки (вважаються такими, якщо їх вага коливається в діапазоні від 26 до 44 кг) зростають та розвиваються дещо інакше, ніж собаки стандартних чи невеликих розмірів. Характерним є уразливість у них суглоби кінцівок, тому що вони несуть велике навантаження через значну вагу і як наслідок великі навантаження.

Крім правильного харчування великим собакам необхідні різні добавки в цуценячому віці і під час старіння. Але вводити їх в раціон варто тільки за рекомендацією лікаря ветеринарної медицини. Добавки допомагають правильно сформувати кістяк і зміцнити суглоби, які будуть витримувати, крім того, і велику м’язову масу. А в літньому віці допоможуть довше зберігати рухливість суглобів і зменшити ризик захворювань, характерних для великих собак.

Необхідна умова для збереження рухливості великих собак протягом довгого часу — постійний контроль їх ваги, особливо на стадії формування, яка триває до року, а у деяких порід і довше. Через швидко зростаючих кісток маса тіла цуценят великої породи швидко збільшується, тому в цей період цуценя не можна перегодовувати. Також зростає і навантаження на суглоби — потрібно уникати великих фізичних навантажень доти, поки кістково-м’язова система собаки не сформується остаточно. Це відбувається до півтора років.

У дорослих собак контроль ваги повинен бути постійним, як і розумне дозування навантажень. Наприклад, великі породи погано переносять тривалі кроси. Прогулянки з ними повинні бути в основному піші, або нетривалий біг (нешвидко), бажано по м’якій поверхні — не по асфальту або бетону.

До літніх великих собак має бути ще більш дбайливе ставлення. Не можна змушувати їх проходити великі відстані. На прогулянках потрібно давати їм можливість відпочити. Раціон собаки повинен містити вітаміни і мікроелементи, що підтримують здоров’я суглобів і зберігають їх рухливість. Про те, які саме добавки краще давати таким собакам, і про їх дозуванні потрібно консультуватися з ветеринарним лікарем, так як в кожному випадку призначення може бути індивідуальним, виходячи зі стану собаки, її віку, розміру і наявності тих чи інших захворювань.

Запишіться на прийом або задайте питання 👩⚕️🏥ветлікарю, для цього натисніть на посилання нижче 👇 і виберіть зручний для Вас спосіб зв’язку (Viber, Telegram, WhatsApp, Facebook Messenger):
https://taplink.cc/vetpluszp1