Цукровий діабет у кішок: симптоматика і лікування

Клінічні ознаки діабету можна розпізнати ще до діагностики. У тварин спостерігаються підвищена частота сечовипускання, постійна спрага, голод, різка втрата ваги. В процесі обстежень виявляється збільшена печінка.

Іноді кішки з діабетом мають погану якість вовни. Їх активність поступово знижується через невропатії, частіше вражає задні кінцівки. При різкому падінні інсуліну з’являються блювота, рідкий стілець, колапс. Будь-які тривожні симптоми — привід звернення до ветеринарної клініки.

Повністю вилікувати діабет майже неможливо. Тваринам призначається підтримуюча терапія, яка передбачає:

  • відновлення достатнього рівня глюкози,
  • контроль ваги,
  • зміна раціону,
  • зняття симптомів,
  • лікування супутніх захворювань.

Комплекс заходів підбирається індивідуально, залежить від віку, стану кішки. У найбільш складних випадках призначається інфузійна терапія. Буде потрібно постійний контроль — вимір глюкози в домашніх умовах, відвідування ветеринара не рідше одного разу в три місяці, а також при погіршенні стану.
Правильний підхід до лікування дозволяє стабілізувати здоров’я. Тварина веде повноцінний спосіб життя, має гарне самопочуття.

Запишіться на прийом або задайте питання 👩⚕️🏥ветлікарю, для цього натисніть на посилання нижче 👇 і виберіть зручний для Вас спосіб зв’язку (Viber, Telegram, WhatsApp, Facebook Messenger):
https://taplink.cc/vetpluszp1