Як визначити, що Ваш хатній улюбленець здоровий?

Домашні тварини, як коти і собаки, а також інші — всі є улюбленцями своїх господарів і практично членами родин. Саме тому, коли стан їх здоров’я викликає занепокоєння — всім нам дуже тривожно і неспокійно від цього.

Складність полягає в тому, що собака не може розповісти, що саме у неї болить, що турбує. Тому уважність господарів і їх готовність негайно звернутися до фахівця є головними чинниками здорового, активного довголіття Вашого чотирилапого друга.

Тим власникам, у кого ще ніколи раніше не було собаки в будинку, достатьньо складно визначити, здорова вона чи хвора. Повноцінно поставити діагноз може лише грамотний ветеринарний лікар, проте, деякі ознаки з великим ступенем ймовірності переконують власників, що у вихованця все в порядку в даний момент часу:

  • собака весела, грайлива, проявляє жвавий інтерес до всього що відбувається, з радістю спілкується з господарями, родичами;
  • блискуча шерсть, відсутня линька поза сезоном;
  • наявність ​​здорового гарного апетиту та нормального «стулу»;
  • поведінка позитивна та спокійна, занепокоєнь не проявляє;
  • відсутність паразитів (зовнішніх і внутрішніх);
  • холодний і мокрий ніс під час бодрствування (після сну він може залишатися сухим деякий час);
  • очі блискучі, окрас яких рівномірний, виділення з очей відсутні, або мінімальні (фізіологічно необхідний обсяг);
  • слинотеча в межах норми (в залежності від породи), язик і ясна рівномірного здорового рожевого забарвлення, що не бліді і не червоні, без набряку.

Якщо Вам складно зорієнтуватися, а також є певні невластиві звичайній поведінці собаки особливості, ветеринарна клініка Запоріжжя Вет-плюс рекомендує оцінити наявність / відсутність основних типових ознак захворювань у собаки.

Запишіться на прийом або задайте питання 👩⚕️🏥ветлікарю, для цього натисніть на посилання нижче 👇 і виберіть зручний для Вас спосіб зв’язку (Viber, Telegram, WhatsApp, Facebook Messenger):
https://taplink.cc/vetpluszp1

Можливо Ви шукали: Здорова ли собака? Как определить. Как определить состояние здоровья домашнего животного. Как определить, заболела ли собака. Как понять, что ваша собака абсолютно здорова. Как определить, что собака заболела. Как понять, что собака заболела?