Укуси кліщів

Укуси кліщів

Укуси кліщів поширені і можуть призвести до зараження собаки піроплазмозом. Піроплазмоз – це сезонне захворювання собак (початок весни – кінець осені), яке викликається паразитами з роду Babesia, переносниками яких є іксодові кліщі. Раніше це захворювання називалося “лісовою хворобою”, т.к. собаки зазнавали нападу заражених кліщів і заражалися піроплазмозом під час перебування за містом, у лісі, на полюванні.

З кожним роком все більше реєструють зараження у межах міста. Захворювання схильні до собак усіх порід і віків. Тяжко хворіють і більш сприйнятливі щенята, породисті та молоді собаки. Інкубаційний період від 2 до 4 тижнів. Симптомами захворювання є підвищення температури тіла до 40-41 ° С у собаки, млявість, апатія, відмова від корму, слизові анемічні іноді з жовтяничним відтінком. На 2-3 добу сеча набуває темного відтінку.

У особливо важких випадках собака може мати пронос і блювота з домішкою крові. При виявленні вашого улюбленця таких симптомів варто негайно звернутися до ветеринарного лікаря, де вам нададуть кваліфіковану допомогу. Профілактикою піроплазмозу є своєчасна обробка від бліх та кліщів краплями, такими як: Фронтлайн, Інспектор, Адвокат, Адвантікс тощо; спреями Фронтлайн, Больфо, Барс, Дана; нашийники. Після прогулянок слід оглядати вашого вихованця на наявність на шкірі кліща.

Як зняти кліща?

Якщо ви виявили кліща, що повзає на собаці, то його треба знятий з собаки і знищити. Якщо все ж кліщ вп’явся, ні в якому разі його не можна виривати, тому що можна відірвати тільце від головки. Тільки капнувши краплю масла і добре зафіксувавши пальцями (пінцетом або спеціальним пристосуванням ”тик твістер”) кліща можна витягнути рухами, що викручують, за годинниковою стрілкою. Іноді вистачає 2-5 обертів. Місце укусу слід продезінфікувати спиртом, йодом чи одеколоном. Якщо в шкірі залишилася чорна точка (відрив головки або хоботка), змащуйте це місце йодом. Важливо після вилучення кліща з собаки знищити його (спалити або залити окропом).