Стерилізація кішок

СТЕРИЛИЗАЦИЯ КОШЕК

Стерилізація – це смужкова операція, яку проводять під загальним наркозам. Поняття «стерилізація» має на увазі видалення яєчників у тварини, але як показує практика, що залишилася в порожнині матка, яка добре має судини, але не виконує своєї функції, може в подальшому призвести до несприятливих наслідків, а саме запальні та пухлинні процеси.
У зв’язку з цим доцільно проводити кастрацію самок, тобто видалення яєчників і матки, але з метою спрощення низки понять таку операцію називають стерилізацією.

СтерилизацияОперацію краще проводити у віці досягнення статевої зрілості (7-9 місяців). У цьому віці тварина досить сформована фізично та фізіологічно. Під час підготовки до операції слід провести планові щеплення, оскільки введення наркозу може послабити імунну відповідь організму зовнішні подразники. Часто господарі тварин переконують себе у тому, що тварину треба зводити перед операцією, щоб самка хоч раз привела потомство.

 

Це не так! Якщо ви спочатку плануєте провести стерилізацію, то не потрібно обтяжувати тварину материнством, користі від цього не те, що не буде, можливо, навіть негативний наслідок. Оскільки після вагітності та пологів у самок йде гормональна перебудова, якої краще уникнути, якщо ви не плануєте розводити тварин.

Проводити операцію під час течки можна, але не бажано, краще це зробити за 2 тижні або 2 тижні після течки. Користь від стерилізації в тому, що тварина не відчуватиме дискомфорт під час статевого циклу, так само самка не буде постійно намагатися втекти на пошуки кавалера, не завдаватиме вам незручності своєю поведінкою. Надалі, виключається можливість захворювань статевої системи та менший ризик розвитку пухлин.

sterelizaciya-2

Зазвичай післяопераційний догляд не є складними для власника тварини. Тваринові необхідно забезпечити спокій. Післяопераційний період триває 10-15 днів, весь цей час вихованець ходить у попоні, щоб уникнути впливу на шов із зовнішнього середовища (попадання вовни, бруду, пилу та цікавості тварини). Лікар призначає курс антибіотикотерапії, найчастіше триває 5 днів. Шви знімають на 10-й день.