Ознаки сечокам’яної хвороби у котів

Кот часто ходить до туалету, голосно нявкає, довго сидить на лотку, але ніяк сходити не може? А якщо і виходить сеча, то часто з кров’ю і дуже мало?

За таких ознак, швидше за все це сечокам’яна хвороба. Вона достатньо часто виникає у котів і кішок, особливо це трапляється у віці від 2 до 5 років. Характерно, що у котів ця хвороба зустрічається значно частіше, ніж у кішок.

Хвороба супроводжується утворенням в сечовому міхурі піску і каменів. Було доведено, що тварини хворіють на цю хворобу через підвищену концентрацію кислотності сечі. Від природи кішки п’ють воду в малих кількостях, тому концентрація кислотності в сечі висока, що і сприяє утворенню піску в сечовому міхурі.

Не варто виключати й інші причини виникнення цієї хвороби:

  • генетичні фактори;
  • малорухливий спосіб життя.
  • Також варто звернути увагу на якість води, яку п’є тварина. У жорсткій воді підвищений вміст кальцію і фосфору. Це одна з причин відкладення піску в сечовому міхурі.

Ознаками сечокам’яної хвороби у котів є: хворобливе і часте сечовипускання в малій кількості, часто з домішкою крові в сечі. Тварина пригнічена.

Якщо у вашої тварини з’явилися ознаки цього захворювання, то терміново необхідно показати його ветеринарного лікаря. Не варто займатися самолікуванням. Потрібно обстежити тварину.

Для цього необхідно взяти аналіз сечі і зробити УЗД сечовивідної системи. Тільки після цього лікар ставить діагноз і призначає лікування тварині.

Запишіться на прийом або задайте питання 👩⚕️🏥ветлікарю, для цього натисніть на посилання нижче 👇 і виберіть зручний для Вас спосіб зв’язку (Viber, Telegram, WhatsApp, Facebook Messenger):
https://taplink.cc/vetpluszp1

Можливо Ви шуали: Кот часто ходит в туалет, Кошка часто писает; Почему кот мало ходит в туалет по маленькому