Основні поради щодо огляду котів у зрілому віці

Досить часто, можна почуте таке твердження, що один “котячий” рік життя дорівнює “семи людським” рокам життя. Якщо прискіпливо придивитись з точки зору фізіологічних процесів, які відбуваються в організмі хатнього улюбленця щонайменше в перші два роки, то можна і не погодитись. Ми спостерігаємо під час нашої практики дещо іншу картину.

Існує думка, і це в більшій мірі відповідає дійсності, що кіт віком один рік має розвиток який “рівноцінний” розвитку підлітка віком близько 14-16 років, а коли вік кота – 2 роки, то це більше подібне 21-річний розвиток організму людини. І вжепісля перших двох років наступні вважаються дещо рівними та тягнуть приблизно на 4 людських роки.

Ви самі, коли спостерігаєте, то бачите якими швидкими темпами кошенята стають юнаками та дорослими, а в «зрілими віці» вже коти і кішки приблизно у 7 або у 8 років. Після 12-14 років вже вважаються «котами-довгожителями».

Ветеринарні лікарі наших клінік Вет-плюс, наполеглево рекомендують усім власникам “зрілих котів” приходити та проходити профілактичні огляди щонайменше двічі на рік. З таким підходом можливо своєчасно реагувати та слідкувати за перебігом хронячних хвороб і загальним станом здоров’я кота, а також завчасно виявляти хвороби на ранніх стадіях їх розвитку, коли їх легче лікувати. Під час загального клінічного огляду також лікар звертає увагу та досліджує стан внутрішніх органів, м’язи, шерсть, вушні проходи, очі та ротову порожнину.

За необхідності можуть бути призначені за погожденням з власником також і додаткові щорічні обстеження:

  • загальний аналіз крові;
  • дослідження стану роботи печінки;
  • дослідження стану роботи нирок;
  • дослідження стану роботи щитоподібної залози.

За результатами аналізів можуть бути виявлені певні ознаки захворювань внутрішніх органів хатнього улюбленця, проблеми сечовивідної системи, гіпотиреоз, тощо.

Ви разом із нами відповідальні за стан здоров’я улюбленця і в першу чергу повинні слідкувати за проявами будь-яких ознак хвороби чи незвичної поведінки! Відразу отримайте консультацію із ветлікарем щодо помічених Вами змін у поведінці, або фізіологічному стані кота або кішки, що мають “поважний вік”:

  • Зміни в раціоні годування, дієті. 
  • Зміни у активності. 
  • Очі, вуха та рот. 
  • Інші певні зміни у поведінці. 

ОСНОВНІ ПОРАДИ

  1. Дотримуйтесь всіх рекомендацій ветлікаря щодо періодичності профілактичних оглядів.
  2. отримайте консультацію із ветеринарним фахівцем перед зміною раціону харчування для котів зрілого віку.
  3. Немає нічого соромитися, якщо Ви маєте питання до ветеринарного лікаря щодо будь-яких змін, що Ви помітили.

Запишіться на прийом або задайте питання ?⚕️?ветлікарю, для цього натисніть на посилання нижче ? і виберіть зручний для Вас спосіб зв’язку (Viber, Telegram, WhatsApp, Facebook Messenger):
https://taplink.cc/vetpluszp1