Оксигенотерапія хатніх улюбленців

Ветеринарна практика із кожним роком дедалі розвивається, внаслідок чого з’являються нові лікарські препарати, а також різноманітні інноваційні методи лікування тварин, які допомогають перемогати ті захворювання, перед якими ще 10-15 років тому ветеринарні фацівці були безсилими.

Концентрація кисню в суміші становить приблизно 40-60%, у той час як у вдихається його всього 20%.

Оксигенотерапія собак та кішок, а також інших дрібних хатніх улюбленців є саме одним із таких методів. Суть методу полягає в тому, що оксигенотерапія (киснедотерапія) це така процедура, яка дозволяє збільшити кількість кисню, що вдихається твариною. Доставка кисню здійснюється завдяки трубкам, якими кисень надходить із спеціального обладнання.

Існує основні три варіанти проведення зазначеної процедури:

  1. Кисневі камери. Тварина поміщається у спеціальний прозорий бокс або камеру, куди надходить лікувальна суміш із киснем. Цей метод є найбільш зручним для хатніх вихованців, тому що кисень не розсіюється по кабінету, і немає необхідності постійно стежити, щоб маска щільно прилягала до морди.

2. Кисневі маски. Цей варіант використовується для лікування великих тварин, яких неможливо помістити в кисневі камери, розраховані на дрібних собак та кішок.

3. Ендотрахеальні трубки. Цей спосіб підходить для тварин, що перебувають у напівсвідомому, або взагалі у несвідомому стані, це можуть бути ургенні випадки, наприклад, після автомобільної аварії, або операції з ураженням дихальних шляхів та іншими патологіями.

У яких випадках показано киснедотерапію?

Кисневотерапія для домашніх тварин може бути прописана в деяких випадках, а саме:

  • Набряк легенів;
  • Фізична травма
  • Шоковий стан;
  • Напади астми;
  • Респіраторний дистрес синдром;
  • Пневмонія;
  • Після анестезії чи операції;
  • Для зміцнення імунітету після перенесеного захворювання.
  • Відновлення після хвороби чи операції.

Варто враховувати, що оксигенотерапія для хатніх тварин не є самостійним ветеринарним лікуванням. Вона завжди призначається в комплексі з іншими препаратами та процедурами для досягнення максимального ефекту. Наприклад, для лікування набряку легенів оксигенотерапія для котів та собак призначається у поєднанні з діуретичною терапією та кардіопідтримкою.

Запишіться на прийом або задайте питання ?⚕️?ветлікарю, для цього натисніть на посилання нижче ? і виберіть зручний для Вас спосіб зв’язку (Viber, Telegram, WhatsApp, Facebook Messenger):
https://taplink.cc/vetpluszp1

#ветклиниказапорожье #ветеринарнаяклиниказапорожье #ветеринарнаяклиника #Кисневотерапіядлятварин #пневмоніяутварин #післяопераційнийдоглядтварин #анестезіякота