Стерилізація кішки

Стерилізація – це “полосна” операція, яку проводять під загальним наркозом. Під поняттям «стерилізація» мається на увазі видалення яєчників у кішки, але як показує практика, що залишилася в порожнині матка, яка добре забезпечена судинами, але не виконує своєї функції, може надалі призвести до несприятливих наслідків, а саме запальних та пухлинних процесів.

У зв’язку з цим доцільно проводити кастрацію самок, тобто видалення яєчників і матки, але з метою спрощення низки понять таку операцію так само називають стерилізацією. Операцію краще проводити у віці досягнення статевої зрілості (7-9 місяців). У цьому віці тварина досить сформована фізично та фізіологічно.

Під час підготовки до операції слід провести планові щеплення, оскільки введення наркозу може послабити імунну відповідь організму зовнішні подразники. Часто власники тварини переконують себе у тому, що тварину треба зводити перед операцією, щоб самка хоч раз привела потомство. Але це не так!

Якщо ви спочатку плануєте провести стерилізацію, то не потрібно обтяжувати тварину материнством, користі від цього не те, що не буде, можливо, навіть можливий негативний вплив, оскільки після вагітності та пологів у самок йде гормональна перебудова, якої краще уникнути, якщо ви не плануєте розпліднювати тварин. Оперувати під час течки можливо, але не бажано, краще за 2 тижні до та 2 тижні після.

Користь від стерилізації в тому, що тварина не відчуватиме дискомфорт під час статевого циклу, так само самка не буде постійно намагатися втекти на “пошуки кавалера”, не завдаватиме вам незручності своєю поведінкою. В подальшому виключається можливість перенесення захворювань статевої системи та існує набагато менший ризик щодо розвитку пухлин.

Зазвичай післяопераційний догляд не є складними для власника тварини. Хатньому улюбленцю необхідно забезпечити спокій. Післяопераційний період триває 10-15 днів, весь цей час вихованець ходить у попоні, щоб уникнути впливу на шов із зовнішнього середовища (попадання вовни, бруду, пилу та цікавості тварини). Лікар призначає курс антибіотикотерапії, найчастіше триває 5 днів. Шви знімають вже на 10-й день. Стерилізація кішки – хірургічна операція, яку досвідчені лікарі нашої клініки проводять успішно. Під час операції видаляються репродуктивні органи, що сприяє зниженню гормонального фону і припиненню дітородних функцій організму.

Ми рекомендуємо всім, хто досяг віку 7 місяців і не планують професійно розпліднювати – провести стерилізацію. Ця операція знижує ризик виникнення раку молочної залози, раку репродуктивних органів, кісти яєчників, маткових інфекцій і усуває можливість розвитку піометри і гематометри. Ці інфекції викликаюся бактеріальною мікрофлорою, яка вражає матку і часто призводить до фатальних наслідків.

Операція, звичайно, представляє певну ступінь ризику, але ризик для не оперованих тварин набагато вище.. В період після операції тварині необхідно проколоти курс антибіотика 3 дні та 10 днів обробляти шов. На 7-10 день зняття швів в клініці.

За статистикою оперовані тварини живуть на 30% більше. Бережіть і дбайте про своїх улюбленців!